środa, 8 marca 2017

Alfabet marek "C"Kolejny artykuł z cyklu alfabet marek, opisuje najpopularniejsze marki na literkę „C”, znajdziecie w nim polski akcent i ciekawą historię z tapetą w tle, miłego czytania😉

Citroen
Firma Citroen została założona w 1919 roku przez francuza André Citroëna. Logo przypomina wyglądem dwie odwrócone litery V, w rzeczywistości znaczek ten symbolizuje zazębiające się koła zębate. Historia ich pochodzenia ma silny związek z Polską. Otóż w Łodzi André Citroën uzyskał patent na produkcję maszyn do wytwarzania kół zębatych.

Chevrolet


Chevrolet  to amerykańska marka samochodów założona w roku 1911 przez Louisa Chevroleta i Williama Duranda. Logo symbolizujące markę powstało 2 lata później, jak mówi jedna z teorii za sprawą Williama Duranda. Ponoć będąc we Francji zauważył pewien symbol na tapecie pokoju hotelowego w którym przebywał. Podobno nawet oderwał i zabrał ze sobą kawałek tapety z symbolem, który od ponad 100 lat jest znakiem firmowym Chevroleta. Jest jeszcze jedna teoria, która odnosi się do pochodzenie symbolu firmy. Otóż Louis Chevrolet urodził się w Szwajcarii, zaś logo firmy odnosić się może do krzyża z szwajcarskiej flagi.

Cadillac


Firma Cadillac powstała w roku 1902 swoją nazwę zawdzięcza założycielowi miasta Detroit (które stanowiło centrum przemysłu motoryzacyjnego USA) francuzowi Antoine de la Mothe Cadillac. Logo firmy również odnosi się do patrona marki i przedstawia lekko zmodyfikowany i ozdobiony wieńcem herb rodziny de la Mothe Cadillac.

1 komentarz:

  1. Fajny pomysł z tym opisywaniem marek samochodowych ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony tutaj komentarz :)