sobota, 25 lutego 2017

Alfabet marek „B”


W kolejnym artykule z cyklu „Alfabet marek”  moi rodzice opisują dla Was emblematy najbardziej popularnych samochodów na literę „B”. Miłego czytania 😉

BMW

BMW skrót ten pochodzi od  nazwy Bayerische Motoren Werke, co oznacza Bawarska Fabryka Silników. Firma początkowo zajmowała się produkcją silników lotniczych, stąd też w logo firmy widnieje symbolizująca obracające się śmigło biało-niebieska szachownica. Kolory biały i niebieski odnoszą się do kolorów flagi Bawarii, gdzie firma miała swoją siedzibę.

Bentley


Bentley to marka luksusowych samochodów produkowana przez brytyjską firmę Bentley Motors Limited. Założycielem był Walter Owen Bentley, od którego nazwiska pochodzi nazwa firmy. Jako pasjonat wyścigów samochodowych, marzył on by stworzony przez niego samochód był najlepszy w swojej klasie. W 1919 roku powstał pierwszy model Bentley 3 Litre. Znak firmowy Bentlaya przedstawia literę B umieszczoną w uskrzydlonym dysku słonecznym. Symbol ten w starożytnym Egipcie uosabiał boskość, królewskość i moc.

Bugatti


Bugatii to francuska marka samochodów sportowych i luksusowych założona w roku 1909 przez włoskiego inżyniera Ettore Bugatii. W owalnym logo na czerwonym tle widnieje nazwa firmy oraz inicjały jej założyciela. Całość otoczona jest 60 kropkami, co do których genezy nie ma pewności. Pierwsza teoria odnosi się do ojca Ettore, który był artystą i projektantem biżuterii a syn odziedziczył po nim talent, który później wykorzystał przy projektowaniu aut.  Wspomniane kropki zaś mogą nawiązując do profesji ojca i symbolizować perły. Drugie - bardzie "praktyczne" wyjaśnienie może odnosić się do dbałości o szczegóły. Kropki mogą oznaczać (starannie ułożone i zabezpieczone) przewody w autach firmy Bugatti.
Dziś firma należny do koncernu VW.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony tutaj komentarz :)