poniedziałek, 29 maja 2017

Gra samochodowa - zrób to sam :)

Nauka przez zabawę to bardzo dobry sposób na pogłębianie wiedzy i ćwiczenie nowych umiejętności. Chcę Wam dzisiaj pokazać w jaką zabawę bawimy się z Michałkiem i jak  w przyjemny sposób ćwiczymy pamięć, koncentracje, spostrzegawczość, zapamiętywanie i odwzorowywanie konkretnych sekwencji. Oczywiście do tej gry będą nam potrzebne auta 🚗. Polega ona na układaniu samochodów według wylosowanego na kartach wzoru.

Zabawa wymaga od nas przygotowania pewnych pomocy, będą nam potrzebne:
*blok techniczny z białymi kartkami
*kolorowy papier
*klej
*nożyczki
*linijka
*ołówek
*samochodziki w różnych kolorach
Wycinamy z bloku technicznego 12 kartoników o wymiarach ok. 10cmx15cm. Następnie wybieramy kartki kolorowego papieru, przy wyborze kierujemy się kolorami posiadanych resoraków. Wycinamy małe prostokąty (2x3 cm)z kolorowego papieru w naszym przypadku było ich 60szt.
Teraz przyklejamy na kartkach z bloku technicznego dowolne kombinację kolorowych prostokątów, kierując się ilością samochodów i dobierając stopień trudności do wieku i umiejętności dziecka.
Zadanie gracza będzie polegało na odwzorowaniu ułożenia z wylosowanej karty za pomocą samochodzików, dobierając odpowiedni kolor, ale też zachowując właściwe rozmieszczenie autek w/g schematu prezentowanego na karcie.
Zasady proponuję również dostosować do wieku i umiejętności dziecka, w wersji dla maluchów wylosowana karta może być odkryta przez cały czas gry. W przypadku starszaków kartę należy zakryć po upływie np. 10 sekund a zadaniem gracza jest odwzorowanie zapamiętanego ułożenia z pamięci. Jak dla nas zabawa jest bardzo ciekaw i wciągająca.

Spróbujcie sami, serdecznie polecamy 😀
P.S. zdjęcia autorstwa mamy📷

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony tutaj komentarz :)