wtorek, 8 sierpnia 2017

Spełnienie marzeń każdego malucha - tablica sensoryczna :)

Wszyscy rodzice znają tę wielka ciekawość i determinację maluszków, jaka towarzyszy im w odkrywaniu świata i dzięki której najmłodsi uczą się i rozwijają (to właśnie jej tak bardzo zazdroszczę Skarbkowi). Obserwując naszego malucha i jego zamiłowania odkrywcze postanowiliśmy zrobić dla niego zabawkę idealną. Zabawkę, która zaspokoi jego ciekawość, pobudzi wszystkie zmysły, usprawni koordynacje ręka - oko i najzwyczajniej w świecie sprawi Mu radość, dając do dyspozycji przedmioty tak bardzo ciekawe a zazwyczaj dla dziecka niedostępne. Dlatego też w naszych domowym warsztacie  dzięki wspólnej pracy naszej trójki powstała tablica sensoryczna (manipulacyjna) dla naszego małego Skarbka, w prezencie na Jego pierwsze urodziny.
Za projekt odpowiedzialna jestem ja. Inspiracji szukałam w internecie, gdzie jest ich mnóstwo.  Warto przejrzeć chociażby  Pinterest. Nad wykonaniem czuwał tata, a z wielkim zaangażowaniem pomagał nam oczywiście starszy brat😁. Większość  gadżetów umieszczonych na tablicy kupiliśmy w sklepie Leroy merlin, wydając na wszystkie potrzebne rzeczy ok 170zł. Ich montaż na płycie to najprzyjemniejsza część pracy i zajął nam ok.2 godzin. Przyznać w tym miejscu muszę, że całość wykonana została dość topornie. Przy montażu użyliśmy solidnych wkrętów i grubych śrub, aby kosztem względów estetycznych zminimalizować ryzyko, że cokolwiek odpadnie pod pozornie słabymi rączkami.
A oto efekt naszej wspólnej pracy 😀.
Przyznam Wam szczerze, że pierwszego dnia kiedy Skarbek otrzymał prezent zainteresował się jedynie lusterkiem i to przez chwilę. Byłam strasznie rozczarowana bo spodziewałam się, że będzie zachwycony a tu proszę... 
Tablica zawisła w pokoju chłopców na odpowiedniej wysokości i tak z dnia na dzień rozpoczęło się zgłębianie jej tajników, przynosząc  tym samym  (także mi) wielka radość. Skarbek co dzień odkrywał coś nowego: telefon, sznureczek, kółka, kierownicę. Ostatnio pięknie otwiera i zamyka haczyki i spędza przy tablicy coraz więcej czasu. Szczerze Wam polecam wykonanie takiej tablicy, pamiętajcie jedynie o tym aby wybierane przedmioty były bezpiece dla maluchów. Na naszej tablicy pozostawiliśmy wolne miejsca, żeby z czasem dodać jeszcze kilka ciekawych przedmiotów.

P.S. Zdjęcia do artykułu wykonała mama 📷.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony tutaj komentarz :)