środa, 21 czerwca 2017

DALEKO JESZCZE?

Już niedługo rozpoczynają się wakacje a wraz z nimi sezon na podróżowanie samochodem.
Czy Wam też wyprawa z dzieckiem autem kojarzy się z podróżą do  Zasiedmigórogrodu?
Przyznaję, że kiedy o tym piszę mam przed oczami scenę z filmu "Shrek II" i Osła wciąż powtarzającego : "Daleko jeszcze... ale, daleko jeszcze ?". Niestety podobnie wygląda nasze wyprawy, a wspomniane pytanie pojawia się jeszcze na obwodnicy miasta po ok 10 minutach jazdy i rozbrzmiewa echem przez dalszą część drogi.
W jaki sposób zainteresować dziecko, kiedy wszystkie pomysły na zabawę zostały już wyczerpane podobnie jak bateria w tablecie?
Z pomocą przychodzi nam TREFL i gra karciana CAR CARDS, zobaczcie sami😉
CAR CARDS to gra podróżnicza, składająca się z 55 kart przedstawiających różne obrazki: znaki drogowe, pojazdy, zwierzęta i inne przedmioty, które możesz dostrzec przez okno podczas jazdy samochodem.

Jak grac? Prezentujemy wariant uproszczony, przetestowany przez nas.
(Wariant podstawowy został szczegółowo opisany w dołączonej do kart instrukcji).
Potasuj talię i rozdaj po 5 kart wszystkim biorącym udział w rozgrywce (proponuję, jednak aby kierowca nie brał czynnego udziału w grze). Spójrz na otrzymane karty i rozglądaj się przez okno w celu wyszukania jak największej liczby obiektów z  kart, które trzymasz w dłoni (pamiętaj, karty są dwustronne). Jeśli uda Ci się dostrzec obiekt z karty, poinformuj o tym  i wskaż go pozostałym graczom. Odłóż kartę na bok, będzie liczona jako punkt i dobierz kolejną. Rozgrywka kończy się w chwili gdy zabraknie kart do dobrania (lub gdy głos nawigacji poinformuje Cię, że jesteś u celu podróży), a wygrywa osoba której uda się zgromadzić najwięcej punktów.
Drodzy rodzice, jeśli przewidujecie, że na trasie Waszego przejazdu odnalezienie niektórych obiektów będzie utrudnione lub niemożliwe, wyjmijcie te karty z talii przed rozpoczęciem gry.

Polecamy Wam serdecznie tę grę, ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość, zajmuje  i bawi.
Jest niewielka i niedroga, warto ją wozić w schowku auta😊.
Życzymy Wam wszystkim tylko bezpiecznych i miłych podróży 🚗. P.S. zdjęcia  do artykułu wykonała mama 📷.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony tutaj komentarz :)